Pszichológiával a zöldebb környezetért

2011. augusztus 7.

Csapatnév: zabhenger

Próba: Zöldüzenet a fesztiválnak

 

 Szóval a mi csapatunk úgy gondolja, hogy mindenképp a tömeget pszichológiai úton kell meggyőzzük a tudatos környezetvédésre. Sokat gondolkoztunk, hogy? milyen módszerrel lehet ezt elérni? Arra jutottunk, eddigi környezetvédőcsoport tagjaiként (Zöld Fény) meg fiERD táborban is résztvevő szervezőként szerzett tapasztalatainkat felhasználva, hogy a kulcsszó a szelektiv hulladékgyűjtés.Két hatalmas előnye van, egyik akit mindenki ismer, hogy igy könnyen újrahasznositható, de még van egy. Amire talán sokan nem gondolnak, egy pszichológiai előny. Ez meg az lenne, hogy mikor látja az ember, hogy külön kell dobni a papirt, a műanyagot stb. akkor már csak esztétikai okokból is sokkal szivesebben oda dobja, mintha egy összevissza bűzlő kukába kellene. Az esztétikai okon kivül meg az is csalógatja az embert, hogy látja úgymond a fejlődést, tudja ,hogy legalább ezt újrahasznositják, olyan külföldi feelingje támad, és ez is pszichológiai hadviselés. Ezt személyes tapasztalatból is állithatjuk, mert mikor a Zöld Fény környezetvédő csoportnál szerveztünk szelektiv hulladék gyűjtés, minden tanuló szivesebben dobta oda a szemetet. Még egy pszichologiai ok szól emelett. A legtöbb Romaniában élő ember még soha nem gyűjtötte a szemetet szelektiven, tehát ez egy új dolog lenne sokaknak, már csak az új dolog kipróbálásának érdekéből oda dobná, hogy tudja elmondani magáról ezt is. Furcsán hangzik, de biza ilyen az ember. Persze úgy gondoltuk mi is, hogy eme szelektiv hulladékgyűjtők a bejáratnál illetve a sátorozó helyeknél foglalnának helyet, ahol a legtöbben megfordulnak.

Egy másik ötletünk, hogy kerüljük a szórólapokat. fiERD szervezőként arra lettünk figyelmesek, hogy amint valakinek a kezébe nyomnak egy szórólapot két meter után, olvasás nélkül, eldobja, és az esetek többségében nem a kukába. A szórólapok helyett inkább egy egy óriás és dekorativ plakattál kellene reklámozzanak a cégek, amelyeket az előbb emlitett forgalmas helyeken kellene elhelyezniük. Olcsóbb, hatásosabb és környezetvédőbb módszer lenne.

Egy ütös szlogenen is gondolkoztunk. Egy indián közmondást találtunk a legszivhezszólobbnak, ami igy szól "Ha leöltétek az utolsó vadat,ha kivágtátok az utolsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni." Itt is próbáltuk a pszichologiai hadviselést használni mivel az a legbeválltabb és ez a közmondás tényleg képes akármekkora party arcokat is elgondolkoztatni.

Ez lenne röviden a projektunk, tecknikai okokból most nem tudjuk elküldeni a grafikánkL de reméljük, hogy lesz majd alkalom bepótolni ama jpg. File-t.

Reméljük ötleteinkkel zöldebbé tehetjük a Félszigetet.

copyright 2011 greening@festival